Kategorie
Nasze memy

Dlatego nie czyta się tekstów ESpeakiem

36 odpowiedzi na “Dlatego nie czyta się tekstów ESpeakiem”

Nie chodziło o kto, a co, jak śpiewa przeczytany tekst.
Przecież większość z nas czyta Angielski Polskim ESpeakiem i dobrze wiemy, że love to lov.

Poprawcie te memy. Zepsuły się. Ani to zrozumieć, ani się pośmiać nie można.

Słaby ten mem.
Często zamiast "Low" mówi się "Lowe" i to nie zawsze dlatego, że to błąd. Niektórzy w ten sposób uwypuklają tę różnicę między polskością i kulturą anglosaską, taki bum na tę kulturę w Polsce itp itd.

W niewidomym pokoju (znaczy ze zgaszonym światłem), na niewidomym krześle, przy niewidomym biurku, na którym leży niewidomy komputer (z wyłączonym ekranem), siedzi niewidoma dziewczyna.
I rozważa problem niewidomych.

No i widzący też w ten sposób tego używają często gęsto, więc to niekoniecznie problem espeaka, tylko no, taki generalny.

W tym kontekście nie, choćby dlatego, że się rymuje i tyle.

Dokładnie, jak narazie to czytanie Angielskich słów przez Pauline to dramat sam w sobie

A jeśli chodzi o syntezę drutą skrajnością jest fejsbuk, naprawdę niektórzy tak piszą a jeśli tak kpisz z prawidłowej pisowni posłuchaj sobie Pauliny tpod WIndowsa która czyta ynstol, fynysz itd. wolę, żeby synteza była dokładna, bo jak dostanę maila po angielsku będę w stanie to rozszyfrować, a jak synteza probuje zangielszczyć wtedy nie czyta dobrze, ani po polsku, ani po angielsku.

Nie każ mi się zagłębiać w dyskografię tego jegomościa, ale poświęciłam minutę swego cennego żywota by ten tekst przeczytać:
Są dwie hipotezy:
Albo ten artista specjalnie wciella się w rolę młodzieżowca, niedouczonego prymitywa, posługującego się slangiem i owo lowe zostało użyte celowo, albo sam ma ubogie słownictwo.
Trzeba na to spojrzeć w kontekście innych piosenek, ale mnie się po prostu nie chce, to już zostawiam Tobie zobacz co innego udało mu się popełnić, czy to pastisz czy nieuctwo.
Nie wierzę jednak żeby tak prostego słowa nie znał.
uprawiam love to coś równie prymitywnego jak lowki więc…

Ja to odbieram w przypadku tego rapera jako specjalny zabieg mający służyć nie wiadomo czemu. Może zczymś mu się rymowało potem lepiej? Nie znam songa xd.

Szanuję twoją opinie.
Kilku doceniło, większość nie.
Zdarza się.

Rzadko słucham rapu, więc odpada. Co nie zmienia faktu, że to po prostu nie jest śmieszny mem. Powodzenia przy następnych 🙂

Muszę się niezgodzić.
No wskaż mi na jakiegokolwiek innego rapera czy piosenkarza który śpiewa po Ang to co się piszę, a nie wymawia, to postawię ci piwo XD

No dobra, ale to nie jest śmieszne. Wszyscy wiedzą, że Espeak mówi "love", ale że tak generalnie to się tak nie mówi. Gdybyś zrobił mema z tymi komunikatami na przystankach, które próbuje zrozumieć jakiś obcokrajowiec, to byłoby zabawne. A tak… Połączyłeś ze sobą dwa niepowiązane ze sobą fakty, które w połączeniu ze sobą nie są śmieszne. No, tyle

Co do takiego angielskiego to rozwalają mnie słupki przy przystankach tramwajowych w krakowie, tam one po zakomunikowaniu przystanku sypią komunikatem do zagranicznych ludzi po angielsku ale tak jak sie to pisze a nie wymawia 😀

Tak tak, mnie też lekko drażni jak ktoś mówi po angielskiemu tak jak się pisze. Ja w pisowni angielskiej nie jestem jakiś biegły, ale zawsze staram się mówić tak jak się powinno.

Dobre, pokazuje jak to u niewidomych właściwie na całym świecie czasem pojawia się niepoprawna wymowa niektórych słów zpowodowana dozgonną ufnością syntezie. Jak dla mnie to właśnie 1 z lepszych ostatnich memów :D.

Ja też. Ludzie, w jakość idźcie, bo ilość to już i tak macie. 🙁

Dla kontekstu dodam, że śpiewający typ czytał tekst ESpeakiem, dlatego właśnie w piosence było love, nie low czy co innego.
Memiczna koncepcja.

Jakoś mnie to chyba nie ruszyło, ale chyba mam inne poczucie humoru.

ESpeak ci nie przeczyta low, a wiadomo, że czyta się love, ale nie mówi love. W oryginale fakt, że zaśpiewał love był zamierzony, ale chciałem to obrócić w żart. Czego tu nie łapać?

nie łapię?
W sumie jak by tam espeak powiedział "słuchajcie łaki, po pracy uprawiam buraki", a potem by w kawałku było o uprawianiu buraków to czy to by było to samo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink